"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Studentské volby do Evropského parlamentu (jakési volby "nanečisto") proběhnou na stovkách středních škol v České republice v předem stanovených termínech 7. a 9. května 2019. Naše škola uspořádá studentské volby do Evropského parlamentu v úterý 7.5.2019 a tyto volby budou určeny

pro studenty vyššího gymnázia. Volit tedy půjdou třídy 1.4, 3.6, 5.8, 2.4, 4.6, 6.8, 3.4, 4.6 a 7.8. Vhledem k nízké volební účasti během posledních voleb do EP v roce 2014, kdy k urnám v ČR dorazilo pouze 18% oprávněných voličů, se naše škola zapojila do projektu studentských voleb ve snaze přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. 

O volebních výsledcích Vás budeme samozřejmě informovat. Následně bude zajímavé sledovat a srovnávat volební preference studentů středních škol s volebními výsledky celorepublikovými. Skutečné volby do Evropského parlamentu se budou konat ve dnech 24. a 25.5.2019. 

Více informací doptávejte u vyučujících ZSV. Za pomoc jednotlivých studentů s organizací voleb předem děkujeme!