"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

5.  října v 5:30 hodin jsme opustili prostory školy a vyrazili na celodenní exkurzi do Německa s hlavním cílem -návštěvou Orlího hnízda. 

Cestou jsme minuli spoustu míst s velice bohatou historií. Například jsme projížděli kolem Bad Reichenhallu, což bylo v minulosti jedno z nejbohatších míst díky těžbě soli. Dále jsme dojeli do Berchtesgadenu, kde byl nádherný pohled na hory Watzmann a Hochkalter.

Naší první zastávkou byl solný důl Salzbergwerk uvnitř hory Petrsberg. Překvapil nás nejen poutavými podzemními prostory, ale také interaktivním pojetím prohlídkové trasy.

Dalším místem, jež jsme navštívili bylo již zmíněné Orlí hnízdo Kehlsteinhaus ve výšce 1834 metrů nad mořem. I přes dlouhé čekání na výtah u vchodu jsme měli spoustu času prohlédnout si okolí a pokochat se nádhernými výhledy.

Jako poslední  zastávkou bylo až 200 m hluboké jezero Könnigssee, malebně zasazené v národním parku Berchtesgádenských alp. Zde jsme navštívili zákoutí Mahlers Winkel odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů na jezero. 

Po celou dobu nás doprovázela paní učitelka Johánková a pan učitel Diviš, který nám cestu autobusem zpestřil zajímavým výkladem o historii území, přes něž jsme projížděli. Po celou dobu jsme měli slunečno a oblohu bez mráčků. Celý, velice podařený, ale zároveň i náročný den jsme si všichni užili a ještě si odnesli spousty nových informací o našich sousedech.     

Miroslava Kohelová 6.8

Orlí hnízdo 201...
Orlí hnízdo 201...
Orlí hnízdo 201...
Orlí hnízdo 201...
Orlí hnízdo 201...
Orlí hnízdo 201...
Orlí hnízdo 201...
Orlí hnízdo 201...