"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

V pondělí 24.září vyrazila třída 1.8 do Plzně na Evropský den jazyků.

Během maturitního týdne jsme po roce opět přivítali anglické divadlo s názvem The Bear Educational Theatre. Tentokrát jsme si pro naši školu rezervovali hned dva dny (23. a 24. 5.), abychom mohli divadelní představení v angličtině nabídnout i studentům nižšího gymnázia. V uvedených dnech tak hry v anglickém jazyce zhlédly všechny třídy na naší škole s výjimkou právě maturujícího posledního ročníku.

Ve čtvrtek 25.5.2017 do našeho gymnázia zamířila tříčlenná skupina herců mezinárodního divadelního spolku The Bear Educational Theatre, který se zaměřuje na podporu výuky angličtiny na školách. Tentokrát přijeli s divadelní hrou o dějinách anglické literatury, během níž se snažili představit několik významných děl anglické literatury a zároveň inspirovat studenty k jejich četbě.

 

22. března čekali natěšení žáci s učiteli na odjezd autobusu v Pivovarské ulici. Zdlouhavou cestu přes SRN – Belgii – Francii do Calais se nám snažila průvodkyně zpříjemnit a zkrátit tématickými filmy a soutěžemi, při kterých byla samozřejmě zapotřebí znalost anglického jazyka. V Calais jsme se nalodili na ranní trajekt do Doveru (VB).

Ve středu 2. listopadu se třída 7.8 společně s paní učitelkou Mrázovou a paní učitelkou Šlajsovou podívala do Amerického centra v Plzni.

Studenti tříd 1.8 a 2.8 se v pondělí vydali vlakem do Plzně, aby se seznámili s různými jazyky Evropy.

 

V pondělí 11.4.2016 studenti nižšího gymnázia, tedy žáci tříd 1.8, 2.8. 3.8, 4.8, 1.6 a 2.6, měli v Městském kulturním středisku v Domažlicích možnost zhlédnout představení s názvem Peter Black 2: A New Beginning, které zahrálo Divadelní centrum Zlín.

V únorovém týdnu 20.2. - 26.2. před jarními prázdninami se vydala skupina sedmi studentů třídy 5.6 pod vedením pedagogického dozoru Mgr. Jiřího Linarta na zahraniční pobyt do španělského města Torrelavega v provincii Kantábrie.

Náš výlet do Spojeného království jsme odstartovali 7. listopadu v půl třetí odpoledne, kdy pro nás dorazil autobus před budovu GJŠB.

Ve středu 11. listopadu se žáci třídy 4.6 jako vůbec první studenti gymnázia podívali do poměrně nově fungujícího amerického centra US Point v Plzni. Centrum se nachází v areálu ZČU na Borech a bezplatně poskytuje různé služby.