"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

V pátek 24. května se žáci naší školy Jakub Krutina a Míša Nguyen Thi Thao My (oba 2.8) účastnili krajského kola Biologické olympiády. Jelikož se úspěšně probojovali náročným okresním kolem, očekávali jsme dobré výsledky i v kole krajském.

V úterý 16. dubna se na našem gymnáziu konalo okresní kolo 53. ročníku biologické olympiády kategorie C (8. a 9. ročníky základních škol a odpovídající ročníky osmiletých a šestiletých gymnázií). Sešlo se zde 11 soutěžících z celého okresu, naší školu reprezentovali Ivan Pavle, Šárka Nejdlová a Květa Barhoňová (žáci třídy 3.8).

V úterý 10. dubna přivítala naše škola účastníky okresního kola kategorie D (6. a 7. ročníky základních škol a odpovídající ročníky osmiletých gymnázií) 53. ročníku biologické olympiády. Sešlo se 9 žáků základních škol z Domažlic, Bělé nad Radbuzou, Kdyně, Holýšova a nechyběli ani tři zástupci gymnázia, kteří si účast zajistili ve školním kole již před Vánoci.

Série projektových dopolední pro žáky základních škol pokračovala po angličtině, němčině a programování v poslední březnový pátek biologií.

Po vzoru mladších kolegů poměřili v únoru svoje biologické znalosti a schopnosti studenti vyššího stupně gymnázia. Proběhly školní kola 53. ročníku Biologické olympiády kategorií A a B. Společnýcm tématem bylo Mládí vpřed!

Jako každý rok, tak i letos, proběhla školní kola Biologické olympiády kategorií C a D (studentů základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií).

Jako každý rok se naši studenti zúčastnili krajského kola ekologické olympiády.

 

Ve středu 4. 10. navštívil 2. ročník našeho gymnázia domažlickou čističku odpadních vod CHVAK.

V pátek 31. března 2017 reprezentovala naše gymnázium studentka třídy 8.8 Nikoleta Anderlová v krajském kole Biologické olympiády kategorie A. V silné konkurenci obsadila krásné třetí místo a zajistila si tak postup do národního kola.

V úterý 20. 12. 2016 poměřili svoje biologické znalosti studenti nižšího stupně gymnázia, proběho školní kolo 51. ročníku Biologické olympiády kategorií C a D.

 

Minulý týden ve středu a ve čtvrtek jste si mohli v atriu školy prohlédnout zajímavou výstavku hub.

Studenti nižšího stupně gymnázia úspěšní ve školních kolech Biologické olympiády poměřili svoje znalosti se žáky z ostatních škol okresu. Ve středu 13. dubna proběhlo okresní kolo kategorie C (žáci 8. a 9. tříd) a o týden později, ve čtvrtek 21. dubna, okresní kolo kategorie D (žáci 6. a 7. tříd).

V pondělí 22. 2. 2016 změřili svoje síly biologové z 1. - 4. ročníků našeho gymnázia. Školní kolo proběhlo ve dvou kategoriích - kategorie A (3. - 4. ročníky) a kategorie B (1. a 2. ročníky).