"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Thanh Luan Dang Phan ze třídy 4.8 (mezi spolužáky i učiteli známý pod přezdívkou Johny) dosáhl skvělého úspěchu, když se ve své věkové kategorii stal třetím nejlepším němčinářem v republice.

 V úterý 9. dubna vyjely naše učitelky němčiny Martina Beberová, Lenka Ledvinová a Petra Váchalová na první návštěvu kolegů z Realschule Waldmünchen,

Vynikajícího úspěchu dosáhl náš žák Thanh Luan Dang Phan, jenž ve své kategorii zvítězil v krajském kole olympiády v němčině a bude reprezentovat Plzeňský kraj v celostátním finále

 Ve středu 6. února se v domažlickém Domě dětí a mládeže Domino uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce.

Bez očekávání, bez rodiny, bez přátel… pouze s důvěrou ve znalosti mé němčiny a sebe sama jsem nastupoval do letadla, které za několik málo okamžiků nabralo směr Düselldorf. Toto město  bylo pouze přestupní, neboť už na letišti čekali průvodci, kteří nás odvezli do Bonnu.

Výsledkem nejnovějšího společného projektu našeho gymnázia a Gymnázia Wernera von Siemense v Regensburgu se stalo divadelní představení Nekonečná cesta, v němž kromě češtiny a němčiny zazněla i angličtina.

U příležitosti Dne Učitelů ocenil koncem března hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs práci dvou desítek pedagogů z různých typů škol, mezi nimiž byli i Mgr. Emilie Nosková a Jan Pek.

Ve čtvrtek 17. 2. se žáci tříd 6.8 a 4.6, skupina připravující se na DSD zkoušku, zúčastnili sportovního dne  v  německém lyžařském centru Großer Arber.

Nejúspěšnější účastníci školních kol v olympiádě v německém jazyce porovnali v úterý 2. února své znalosti a konverzační pohotovost při okresním kole této soutěže, jemuž jako každoročně poskytl zázemí domažlický Dům dětí a mládeže Domino.

Vlakem do Chamu se v úterý 20. října vydala skupina studentů ze třídy 4.6 a 6. 8.  Uskutečnilo se tak druhé setkání se žáky z partnerské školy  Gerhardinger-Realschule Cham.

Naše gymnázium navázalo spolupráci s Gerhardinger Realschule (dívčí reálkou) v  Chamu. Ve středu 14. října se uskutečnila první návštěva skupiny 27 žákyň této školy s pedagogickým doprovodem.

Dům dětí a mládeže Domino hostil v úterý okresní kolo olympiády v německém jazyce žáků základních i středních škol.

V pondělí 3.listopadu se v moderním Divadle Rosenthal v severobavorském pohraničním městě Selb uskutečnila ústřední bavorská oslava 25. výročí pádu tzv. železné opony. Tohoto shromáždění se kromě ministerského předsedy bavorské zemské vlády Horsta Seehofera zúčastnili také jeho kolegové z nových spolkových zemí Durynsko a Sasko-Anhaltsko, český ministr kultury Daniel Herman a řada zástupců regionálního politického a veřejného života z německé i české strany.