Robotická soutěž

V pondělí 30.října se v plzeňské Techmánii uskutečnila Soutěž robotiky Plzeňského kraje, které zúčastnilo 24 středoškolských a 17 týmů ZŠ. Samozřejmě nechyběli ani naši reprezentanti.

Soutěž byla realizovaná po záštitou Plzeňského kraje společně se ZČU v Plzni a Techmania Science Centrem Plzeň v rámci projektu „Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji“.

Před žáky stál nelehký úkol, a to v rámci čtyřčlenného týmu absolvovat neznámou trať s pomocí předem sestaveného robota. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – střední školy a základní školy. Soutěžní jízdy proběhly ve dvou kolech, kvalifikačním a finálovém.

Naši školu reprezentovaly 3 týmy (2 SŠ a 1 ZŠ), kdy skvělého úspěchu v kategorii SŠ dosáhl „Bernard team“, který ve složení studentů třídy 6.8 (R. Bernard, P. Vondraš, O. Šipla a F. Škultéty) vybojoval v obrovské konkurenci vynikající 3. místo.

Čtveřice žáků třídy 5.8 ve složení Richard Militký, Jan Štibraný, Miroslav Vaněk a Kristián Zítka a také ani kvarteto ze třídy 4.8, které tvořili kapitán Ngoc Quy Luong, Sára Řeháková, Dominik Kocián a Matěj Kabourek přes obrovskou snahu na stupně vítězů nedosáhlo.