Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, jehož grantové prostředky využívá naše škola už řadu let. Prostřednictvím vzdělávacích kurzů v zahraničí přináší inovace do výuky a podporuje rozvoj jazykových dovedností našich učitelů. Zpřístupňuje nenahraditelné zkušenosti ze zahraničí a pomáhá jim navázat cenné mezinárodní spolupráce.  Je to jedinečná příležitost poznat, jak to chodí v jiné zemi, získat nové znalosti a zkušenosti, zlepšit se v cizím jazyce, navázat profesní kontakty a projektová partnerství. Vyjet je možné opakovaně, a to do více než 30 zemí Evropy. Vzdělávat se mohou jak pedagogičtí, tak nepedagogičtí pracovníci, ale i naši žáci. Koordinátorkou projektů je Petra Šlajsová. Podrobnější informace o našich projektech můžete najít na našich stránkách.

Schválené projekty

Southampton (Velká Británie), Creative activities and motivating materials for the secondary classroom

Dublin (Irsko), Immersion in Irish history, culture and literature course

Malta, CLIL methodology and ICT tools for teachers working with CLIL

Cork (Irsko), Content and language integrated learning

Sliema (Malta), Jazykový kurz anglického jazyka

Regensburg (Německo), Jazykový kurz německého jazyka

Vídeň (Rakousko), Metodicko-jazykový kurz

Regensburg (Německo), Jazykově-metodický kurz

Norwich (Velká Británie), 21st century skills

Brest (Francie), Metodicko-jazykový kurz

Edinburgh (Skotsko), Metodicko-jazykový kurz (CLIL a jazykové dovednosti)

Malta, Jazykový kurz angličtiny

Dublin (Irsko), Metodický kurz

Velká Británie, Metodický kurz

Berlín (Německo), Jazykový kurz německého jazyka

Malta, Jazykový kurz anglického jazyka

Velká Británie, Metodicko-jazykový kurz

Španělsko,  Jazykové kurzy – španělština

Malta, jazykový kurz angličtiny (3 týdny)

Valencie (Španělsko), jazykový kurz španělštiny (2 týdny)

Malta, jazykový kurz angličtiny (1 týden)

Malta, metodicko-jazykový kurz (1 týden)

Regensburg (Německo), metodicko-jazykový kurz (2 týdny)

Malta, jazykový kurz angličtiny (2 týdny)

Německo – skupinová mobilita žáků – 19 žáků a 2 učitelé (5 dní)

Belgie 1 – skupinová mobilita žáků – 20 žáků a 2 učitelé (9 dní)

Malta, jazykový kurz angličtiny (2 týdny)

Belgie 2 – skupinová mobilita žáků – 20 žáků a 2 učitelky (9 dní) 

Drážďany – skupinová mobilita žáků – 16 žáků a 2 učitelky (5 dní)

Akreditace Erasmus+

Díky několika úspěšným projektům v programu Erasmus+ KA1 se mohli učitelé našeho gymnázia pravidelně účastnit vzdělávacích kurzů v zahraničí.  Žádosti o grant byly ale administrativně i časově docela náročné. Na období 2022-2027 se naší škole podařilo získat akreditaci Erasmus, což celý proces předkládání grantových žádostí zjednoduší. K jejímu získání jsme museli předložit Plán Erasmus na následujících 5 let, ve kterém jsme představili jednotlivé aktivity, které chceme realizovat, ale i cíle, kterých chceme dosáhnout. Plán se může operativně měnit podle potřeb naší školy. Na plánované mobility se chystáme vyslat nejen naše zaměstnance, ale i skupiny studentů.

Aktivity

Poznávání belgického způsobu života

20. 4. 2024

Pobyt v Belgii pokračuje dál a to hlavně v režii belgických studentů. Na příklad ve čtvrtek si pro české studenty připravili kvíz o Belgii i s ochutnávkou typických lahůdek a také různé sportovní aktivity. Poté se studenti vypravili na oběd, aby se posilnili před návštěvou muzea a historické radniční budovy v Ourdenaarde. Dozvěděli se zajímavá fakta o historii města a viděli proslulé místní tapiserie. Den ukončili další společnou aktivita, a to stopovací hrou ve městě.
V pátek se podívali do krásného univerzitního města Gent, kde si pro ně belgičtí přátelé připravili hru na schovávanou a po obědě ve známé nákupní ulici si studenti prohlédli město z lodi, dokonce i s komentářem průvodce. Poté se ještě po městě prošli po svých, ochutnali výborné belgické vafle a už se vypravili vstříc víkendu v rodinách.

Jorika Ježková, 6.8

Celý příspěvek →
Celý článek →

Výměnný pobyt v Belgii zahájen

18. 4. 2024

V úterý 16.4. odletělo 20 studentů třídy 6.8 do Belgie, kde je již první den čekal opravdu nabitý program. Když se v osm ráno dopravili do Bruselu a odvezli si kufry do hotelu, navštívili Evropský parlament a účastnili se přednášky o programu Erasmus a jeho možnostech. Poté si šli po náročném dni odpočinout, aby se mohli k večeru pokochat starým městem a proslulou sochou Čůrajícího chlapečka. Samozřejmě ochutnali typické belgické vafle a nebo třeba hranolky. 

Druhý den se vypravili do Oudenaarde, města nedaleko Bruselu, kde se konečně potkali se svými korespondenty, se kterými budou následující týden bydlet. V belgické škole je čekal seznamovací program a dokonce už stihli ochutnat, co studenti v Belgii obědvají. Pak už se studenti rozloučili a odjeli se svým belgickým kamarádem domů.

Jorika Ježková, 6.8

Celý příspěvek →
Celý článek →

Týden v Sasku

26. 3. 2024

Studenti s rozšířenou výukou němčiny, kteří se připravují na složení zkoušky Německého jazykového diplomu, mají každoročně možnost vyjet do Německa, a tak si vyzkoušet  své jazykové kompetence. Letos zamířili do Saska.

Celý příspěvek →
Celý článek →
Další aktivity..