Studenti převzali mezinárodně uznávané certifikáty

Za přítomnosti ředitelky školy Mgr. Jany Štenglové převzala skupina našich žáků certifikáty dokládající úspěšné složení mezinárodně uznávaných zkoušek z angličtiny Cambridge English.

Tyto zkoušky mají na našem gymnáziu již mnohaletou tradici, zajišťuje je plzeňská jazyková škola Eufrat a jejich koordinátorem na naší škole je učitel angličtiny Mgr. Petr Diviš.  Pod vedením Mgr. Lucie Kočandrlové z uvedené jazykové školy se uskutečnily v sobotu 11. prosince. Zkoušky konalo 20 žáků a všichni uspěli, což je jednoznačným potvrzením kvality práce jejich učitelů.

Celkem 5 žáků složilo vyšší zkoušku CAE (Certificate of Advanced English). Úrovně A, která podle společného evropského referenčního rámce znamená nejvyšší úroveň C2 (nad 200 bodů) dosáhly Adéla Langová a Adéla Pavleová. Zkoušku FCE (First Certificate English) v úrovni A odpovídající v evropském referenčním rámci úrovni C1 složily Aneta Jančová, Tereza Kubrová a Barbora Řezáčová.

Získání uvedených certifikátů studenti využijí ještě před koncem svého gymnaziálního studia, neboť jimi mohou nahradit maturitní zkoušku z anglického jazyka (napíší pouze didaktický test). Certifikát FCE pak otevírá dveře na pracovní trh v anglicky mluvících firmách a také přináší body při přijímacím řízení na vysoké školy.

Certifikát  CAE umožňuje studium na vysokých školách v zahraničí (kromě lingvistických oborů), uplatnění se na pracovním trhu v anglicky mluvících zemích a samozřejmě znamená také další body při přijímacím řízení na vysoké školy. Těm, kdo dosáhli úrovně C2, pak tento certifikát umožní dokonce i studium lingvistických oborů na zahraničních univerzitách.

                                                                                                              Text a foto Jan Pek