V přírodě jsme přežili

Od úterý 25.6. do čtvrtka 27.6. nocovala třída 2.6 v přírodě pod dohledem Amara Ibrahima. Krátkou zprávu o tom napsal Fanda Johánek:

„Ráno jsme vyrazili od gymnázia na autobusové nádraží, odkud jsme se dostali na Folmavu. Tam na nás čekal náš instruktor kurzu Amar Ibrahim. Odtud jsme kráčeli nádhernou přírodou, o které nám Mgr. František Novák řekl mnoho zajímavých informací, například o zaniklé obci Kubička (Plassendorf). Poté jsme dorazili do kempu, kde na nás čekal pan Ibrahim. Postavili jsme si přístřešky a naučili se rozdělávat oheň mnoha způsoby. Dostali jsme kotlík, zeleninu a mouku, z čehož jsme si uvařili večeři. Přesunuli jsme se do spacího kempu, kde jsme seděli u ohně a užívali si společné chvíle.

Druhý den ráno nám náš milovaný pan instruktor k snídani připravil javorový sirup, cookies a my sami jsme di uvařili čaj z toho, co jsme našli v přírodě. Pak jsme se vydali na cestu, při které jsme se naučili filtrovat vodu, zjistili vše o KPZ a najedli jsme se z MRE, abychom zahnali velký hlad. Bohužel nám nepřálo počasí a začalo pršet, proto jsme se ukryli pod střechou poblíž tábořiště a byli poučeni, jak se zachovat při různých zraněních, zapalovat oheň ve sněhu, co by mělo být v lékárničce a evakuačním zavazadle. Po ustání deště jsme vyrazili vařit večeři, ke které jsme měli krůtí maso a placky z mouky.

Čtvrteční ráno jsme začali tím, že jsme si balili své věci a přístřešky. Poté jsme se nasnídali a vyrazili na cestu zpět do Domažlic.

I když jsme často měli hlad a v noci po nás lezli slimáci, tak jsme si to užili a doufáme, že to nebylo naše poslední přežití v přírodě a absolvujeme s panem Amarem i jiné těžší úrovně. Chtěli bychom tedy moc poděkovat našemu panu instruktorovi, který se o nás úžasně staral a poučil nás o přežití v přírodě. Také Mgr. František Novák a Mgr. Eva Machová s námi absolvovali tento kurz, děkujeme jim za úžasné chvíle a pohodové tři dny v přírodě.“

A já se k Fandovi přidávám s poděkováním panu Ibrahimovi za velmi přátelskou atmosféru, kterou dětem vytvořil. Užili jsme si spolu krásné chvíle a také jsme se sami o sobě mnohé dozvěděli.