Víkendové aktivity a výlet do Bruselu

Víkend strávili studenti v rodinách, tudíž měl každý jiný program, ačkoliv mnoho aktivit podnikali v menších skupinách. Někteří ze studentů poznávali krásy Belgie, jiní si zase užívali milé společnosti svých přátel. Někdo se byl podívat na zápasy nebo závody svých belgických kamarádů, někdo zašel do kina nebo zábavního parku. Velká část navštívila populární turistickou destinaci, Bruggy, které často bývají nazývány Benátkami severu. Těm neodolaly ani naše paní učitelky, které Bruggy navštívily v sobotu. V neděli se dokonce setkaly i s kantory z jiných zemí, kteří jsou zde také na výměnném pobytu. Někteří studenti navštívili nedaleké moře a v sobotu večer se skoro všichni setkali na studentské párty.
Nedělní odpoledne všichni strávili ve škole, kde si pro ně belgičtí partneři připravili zábavnou hru, při níž rozvíjeli nejen logické myšlení, ale i pohybové schopnosti. Poté si v rámci dne otevřených dveří prohlédli rozsáhlou budovu školy. Viděli místní učebny, jídelnu, sborovnu, ale třeba také kino, které zde studenti mají k dispozici. Poté se většina studentů večer sešla na bowlingu a zakončila tak báječný víkend.
V pondělí se studenti znovu podívali do Bruselu, tentokrát ale zavítali do Evropského
parlamentu a dozvěděli se zajímavosti spojené s jeho fungováním. Poté navštívili i Muzeum čokolády, samozřejmě s ochutnávkou. Následnou procházku po historickém centru města překazil déšť, proto se po nákupu suvenýrů vypravili na vlak a spokojeně odjeli domů.

Jorika Ježková, 6.8