Anglie a jižní Wales

V noci z 3. na 4. května se studenti druhých ročníků vypravili autobusem na každoroční poznávací exkurzi do Anglie.

První den ale strávili v belgických Bruggách, kde se projeli na lodičkách a mohli si Benátky severu projít i po svých. Noc potom strávili v hotelu v Calais a ráno odpluli trajektem do Anglie. Tam hned po příjezdu navštívili sídlo královské rodiny, velkolepý hrad ve městě Windsor. Ani déšť jim nezabránil prohlédnout si největší komorový hrob nebo kamenný kruh u Avebury. Poté už se studenti vypravili do hostitelských rodin, kde následující tři noci přebývali.


Další den navštívili město Bath, kde bývaly římské lázně, o kterých se více dozvěděli v muzeu, a poté měli možnost si město prohlédnout sami. Další zastávkou bylo město Glastonbury, kde mohli studenti v malebných zahradách spatřit i údajný hrob krále Artuše. Nakonec se vydali ještě do Wells, aby obdivovali dechberoucí gotickou katedrálu. Po procházce po městě se již vypravili do rodin, aby načerpali sílu na další den, který strávili pro změnu v jižním Walesu. Tam navštívili hrad Chepstow, opatství Tintern Abbey a hlavní město Walesu, Cardiff.

Poslední den byl na programu Londýn, a přestože studenty zdržela dopravní špička, na návštěvu tohoto města nikdy nezapomenou. Nejdříve si ho prohlédli z lodi a pak z vyhlídky London Eye. Při procházce po městě obdivovali proslulé památky jako Big Ben nebo náměstí Trafalgar Square, ale také netradiční místa jako Graffiti Tunnel. Štěstí jim přálo a u Buckingham Palace na vlastní oči spatřili krále Karla III. Nakonec se ještě vypravili směrem k Piccadilly Circus, aby navštívili i čínskou čtvrť, a poté už se nočním trajektem vypravili domů.

Cesta domů byla dlouhá, ale plná nadšení a nových zážitků. Studenti, unaveni, ale spokojeni, si během jízdy na nočním trajektu vyměňovali dojmy z navštívených míst a diskutovali o nejpamátnějších okamžicích výletu. Vzpomínky na prohlídku majestátních památek, setkání s králem Karlem III. a zážitky z hostitelských rodin jim zůstanou ještě dlouho v paměti. Při návratu do školy všichni cítili, že tento výlet byl nejen poučný, ale také velmi obohacující, plný zážitků a dobrodružství, které je ještě více sblížily. Na tento výlet budou vzpomínat s úsměvem a radostí.

Adam Elgr a Jorika Ježková