Česko-německé setkání ve Waldmünchenu

Ve středu 24. 5. 2023 se třída 2.6 spolu s paní učitelkou Králíčkovou a Váchalovou vydala na návštěvu  Realschule ve Waldmünchenu.


Po milém přivítání panem ředitelem jsme společně s německými žáky vyrazili směrem k jezeru Perlsee  do „lanovému parku“, kde nás čekalo několik her na odlehčení atmosféry a rozdělení do dvou skupin. Obě skupiny následně soutěžily ve dvou disciplínách – vyvažování obří váhy a překonání překážek v lanovém parku na rychlost.

Po soutěžním klání  jsme pokračovali v nezávazné konverzaci při grilovačce. Každý z nás dostal housku plněnou jednou z grilovaných delikates. U jezera jsme strávili poměrně dlouhou dobu, ale uvolněná atmosféra přispěla asi nejvíce ke sblížení se s německými žáky. Všichni se totiž chovali velice přátelsky, a tak se podařilo překonat počáteční jazykovou bariéru.


Po grilování následovala cesta zpátky do školy. Tam nás čekala přednáška o školním systému v Německu, která byla velice zajímavá a poučná. Na závěr setkání nás čekal ještě samotný hřeb dne – florbalový zápas mezi našimi studenty a těmi německými. Naši studenti bojovali statečně, ale ne vždy se vše povede, a tak nás čekala bohužel porážka. Zápas jsme si ale užili a domů  si odvezli diplomy  a pohár s nápisem „DRUHÝ VÍTĚZ“.
Po zápasu jsme se občerstvili výtečnou bábovkou a pitím. 

Setkání se nám všem líbilo, všichni byli velice vstřícní a milí. Nikdo neřešil, že se dopouštíme chyb a někdy hledáme správné slovíčko. Nejlepším učitelem je praxe, a proto bychom se tam všichni jednou zase rádi vrátili. Těšíme se na  shledání na podzim, to máme v plánu  pozvat německé žáky na oplátku do školy  k nám.