Druhá část výměny s Francouzi začala

Ve čtvrtek 29. září večer jsme netrpělivě vyhlíželi autobus, který k nám přivezl 18 žáků a 3 učitele ze školy v Saint Arnoult en Yvelines, kde jsme na začátku června strávili nezapomenutelné chvíle. Teď jsme se role hostitele na 8 dní ujali my a rádi jim ukážeme zajímavosti naší země.

Výměnného pobytu se na gymnáziu účastní studentky ze tříd 3.6, 5.8 a 6.8 a učitelé jsou ubytováni v rodinách našich tří francouzštinářek.

Následující den je ve školní jídelně přivítala paní ředitelka a my je provedli po škole a seznámili s našimi pravidly i školním systémem, který je docela odlišný. Následoval koncert, na kterém vystoupili nejen účastníci výměny, ale zahrála i dudácká muzika studentů našeho gymnázia. Kromě tradičního kolečka, které jsme si společně zatančili, mohli naši hosté vidět i chodský kroj. I když si ve školní jídelně dala většina z nich špagety, ochutnali také tradiční kyselé zelí a nabídli jsme jim i chodský koláč. Po obědě jsme vyrazili prozkoumat město a Francouzi měli za úkol najít odpovědi na otázky v kvízu, který jsme pro ně připravili.  Výstup na věž se vyplatil, protože nabídl krásný výhled do kraje. Večer čekala většinu Francouzů návštěva prodloužené na tanečním kurzu ve Kdyni, kam doprovodili své hostitele. Protože nejsou podobné akce ve Francii obvyklé, byl to pro ně zajímavý kulturní zážitek, a navíc si mohli zatančit i tanec zvaný Rufus.

Víkend stráví Francouzi v hostitelských rodinách, které si pro ně připravily svůj program.