Francouzská návštěva na Chodsku: památky, tradice i loučení

Po společném úterním výletu do Prahy nás čekal další program. Ve středu dopoledne jsme se pilně učili ve škole a Francouzi s námi. Po obědě strávili Francouzi čas se svými učiteli a my jsme se učili. Jelikož pak bylo volno, většina se rozhodla vzít své korespondenty na školní stadion. 

Ve čtvrtek jsme zůstali v blízkosti Domažlic a prohlédli jsme si zámek v Horšovském Týně. Po prohlídce byl opět čas koupit si nějaké suvenýry. Když jsme se vrátili do školy,  konala se rozlučková party  a také diskotéka s rodiči ve školní jídelně, kterou jsme si všichni moc užili. Na úplné zakončení přišla dudácká kapela, která zahrála tradiční chodské písně. 

V pátek velmi brzy ráno odjeli Francouzi zpět domů. Byli moc vděční za to, že zde mohli být  a poznat náš způsob života. Pobyt u nás v České republice si velmi užili. No a my se už těšíme do Francie, kam vyrazíme na podzim.

Klára Dvořáková, 5.8