Rozloučení s Francouzi

Ve čtvrtek 6.10. jsme vzali Francouze na výlet do Plzně.

V Techmánii jsme nejprve absolvovali přednášku o sluneční soustavě, která prověřila naše znalosti fyziky a také angličtiny. Pak si žáci mohli prohlédnout a interaktivně vyzkoušet vybrané expozice. Procházkou jsme došli do centra, kde zájemci vystoupali na kostelní věž a Francouzi nakoupili suvenýry. Odpoledne nás čekala zajímavá prohlídka areálu Plzeňského Prazdroje s průvodcem. Po návratu jsme se přesunuli do školní jídelny, abychom se s Francouzi rozloučili. Hostitelské rodiny si připravily
malé občerstvení a naše studentky zase video o výměnném pobytu u nás i ve Francii. Francouzi nás všechny na závěr setkání mile překvapili, a to svým poděkováním rodinám a korespondentům, které nás všechny chytlo za srdce, protože bylo v češtině.
V pátek brzy ráno jsme vyprovodili naše francouzské hosty k autobusu, který s nimi vyrazil směr Francie – Saint Arnoult. Nejeden z nás uronil slzu, protože se z nás za ten týden stali opravdoví kamarádi a prožili jsme spolu nezapomenutelné chvíle. Budete nám chybět!