Studentské firmy třetích ročníků

V pondělí 20. 11. 2023 zahájily studentské firmy třetích ročníků vyššího gymnázia svůj prodej.

Jak je již tradicí, každý rok se u nás na gymnáziu v rámci výuky ekonomie organizují malé studentské firmy, které mají studentům přiblížit, jak vypadá vedení reálné firmy v praxi. I když studenti „podnikají“ pouze na půdě školy v rámci vyučování, naučí se přitom vést jednoduché účetnictví, starají se o nákup produktů, o propagaci a o všechno potřebné. Všechny peníze, které si vydělají, jim poslouží na jejich maturitní ples konající se ve čtvrtém ročníku. Letos se do projektu zapojily třídy 5.6 a 3.4.

Třída 5.6 přišla s novinkou. Jejich firma Raníčko prodává čerstvé snídaně, ve kterých nechybí koláčky, čaj ani káva. Jejich prodej se koná každý všední den kromě čtvrtka od 7:40 do 7:55 hodin. Třída 3.4 pokračuje ve tradici svačin. Firma Pochutinky od Martinky prodává každý všední den o velké přestávce bagety, chlebíčky a další drobnosti.

Obě dvě třídy si vedou instagram, na kterém propagují svoje firmy –⁠ je to taková soutěž o to, kdo si získá více zákazníků a kdo si víc vydělá. Do budoucna přejeme oběma firmám hodně štěstí (a hodně věrných zákazníků).