Otevření stadionu

30. 10. 2023 se uskutečnil štafetový běh u příležitosti otevření zrekonstruovaného školního stadionu GJŠB. Této akci přálo i počasí, kdy celou dobu krásně svítilo slunce. Týmy ze tříd nižšího gymnázia se sešly, aby se utkaly v ohromné výzvě – štafetě 10 x 1 km.

Účastnily se třídy: 1.8, 2.8, 3.8, 4.8, 1.6, 2.6 a štafetu také postavili kantoři GJŠB, přičemž celých 10 km běžela třídní 3.8 Michaela Králíčková a tělocvikář Jaroslav Stýskal. Počátek závodu byl plný očekávání a každý člen týmu se chopil pomyslného štafetového kolíku s odhodláním posunout svůj tým k vítězství.

Průběh a tempo závodu se stupňovalo s každým následujícím závodníkem a atmosféra byla při povzbuzování zaplněné tribuny až elektrizující. Diváci podporovali závodníky od úvodního kilometru až po ten poslední a každý běžec ze sebe pro svůj tým vydal maximum.

Vyhrát mohla jen jedna štafeta, avšak všichni účastníci si zaslouží veliký obdiv za svoji vůli a odhodlání, se kterým do toho šli. Tento den nebyl jen o závodění, ale o týmové spolupráci, podpoře kamarádů, a hlavně o sportování s úsměvem na tváři.

První tři týmy převzaly před plnými tribunami medaile a poháry a ve středu ve sborovně jim byla předána ještě sladká odměna v podobě velkého dortu.

  • Místo 2.8
  • Místo 2.6
  • Místo 1.8
  • Jaroslav Stýskal