Články

Poznávání belgického způsobu života

20. 4. 2024

Pobyt v Belgii pokračuje dál a to hlavně v režii belgických studentů. Na příklad ve čtvrtek si pro české studenty připravili kvíz o Belgii i s ochutnávkou typických lahůdek a také různé sportovní aktivity. Poté se studenti vypravili na oběd, aby se posilnili před návštěvou muzea a historické radniční budovy v Ourdenaarde. Dozvěděli se zajímavá fakta o historii města a viděli proslulé místní tapiserie. Den ukončili další společnou aktivita, a to stopovací hrou ve městě.
V pátek se podívali do krásného univerzitního města Gent, kde si pro ně belgičtí přátelé připravili hru na schovávanou a po obědě ve známé nákupní ulici si studenti prohlédli město z lodi, dokonce i s komentářem průvodce. Poté se ještě po městě prošli po svých, ochutnali výborné belgické vafle a už se vypravili vstříc víkendu v rodinách.

Jorika Ježková, 6.8

Celý příspěvek →
Celý článek →

Zaniklé obce česko-německého pohraničí pohledem třídy 4.8

18. 4. 2024

V pátek 12.4. se třída 4.8 vydala do zaniklých vesnic v okolí Nemanic v česko-německém pohraničí. Exkurze se konala v rámci zeměpisu, který se v letošním roce věnuje právě naší rodné zemi.

Vycházku provázel a komentoval Mgr. František Novák, který je nejen velkým znalcem našeho česko-německého pohraničí, ale i milovníkem tamní téměř nedotčené přírody.

Celý příspěvek →
Celý článek →

Výměnný pobyt v Belgii zahájen

18. 4. 2024

V úterý 16.4. odletělo 20 studentů třídy 6.8 do Belgie, kde je již první den čekal opravdu nabitý program. Když se v osm ráno dopravili do Bruselu a odvezli si kufry do hotelu, navštívili Evropský parlament a účastnili se přednášky o programu Erasmus a jeho možnostech. Poté si šli po náročném dni odpočinout, aby se mohli k večeru pokochat starým městem a proslulou sochou Čůrajícího chlapečka. Samozřejmě ochutnali typické belgické vafle a nebo třeba hranolky. 

Druhý den se vypravili do Oudenaarde, města nedaleko Bruselu, kde se konečně potkali se svými korespondenty, se kterými budou následující týden bydlet. V belgické škole je čekal seznamovací program a dokonce už stihli ochutnat, co studenti v Belgii obědvají. Pak už se studenti rozloučili a odjeli se svým belgickým kamarádem domů.

Jorika Ježková, 6.8

Celý příspěvek →
Celý článek →